Матч-рейс? Що це?

Історія українського матч-рейсингу не може похвалитися занадто давніми традиціями, так як вітрильні перегони обмежувалися проведенням регат в олімпійських та національних класах швертботів.

Тим не менше, у всьому світі ці змагання викликають велику зацікавленість з боку глядачів та резонанс у мас-медіа. Імениті яхтсмени-перегонці регулярно виступають у таких великих регатах як Word Match Race Tour, змаганнях класу RC44 та Кубка Америки, які проводяться в цьому цікавому форматі, не кажучи вже про деякі класи олімпійської програми.

рс44.jpg

Що ж таке матч-рейс? Це особливий вид дуельних вітрильних перегонів, де на дистанції суперники зустрічаються віч-на-віч. Регламент має або перегони на вибування, або перегони по круговій системі - відбувається серія раунд-робінів, в кожному з яких проводяться флайти - матчі між

АСС.jpg

парами учасників. Раунд-робін закінчується, коли кожен з учасників провів з іншими по одному матчу. За результатами раунд-робінів складається сітка серій, в яких учасники змагаються до заздалегідь визначеного числа перемог (частіше за все до двох). Правила цього виду змагань трохи відрізняються від гонок флоту - особлива стартова процедура, традиційно права дистанція, пряме суддівство на воді і покарання оборотами - пенальті, без можливості апеляції.

Природньо, змагання такого формату проводяться серед однотипних класів яхт.

В Україні один час проводився Чемпіонат Української Асоціації Матч-рейсингу. Спортсмени виступали на човнах класу Platu25, а сама регата приваблювала, як професійних спортсменів, так і любителів, а також безліч уболівальників.

P1020557.jpg

#Platu25 #вітрильніперегони #matchrace #правилазмагань #Раундробін #флайт #RC44 #КубокАмерики #матчрейсвУкраїні #КубокГетьмана #матчрейс

Resent posts